alt
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 14 از 14

موضوع: سرطان سینه در جوانی؛ غیرمنتظره و خطرناک

 1. تاریخ عضویت
  Nov 2008
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  1,598
  تشکر تشکر کرده 
  2,947
  تشکر تشکر شده 
  3,059
  Thanked in
  1,327 پست

  تشخیص زود هنگام سرطان سینه

  #11 02-05-2018, 03:12 PM
  سامانه ی تشخیص رایانه ای نه تنها به متخصصان پرتوشناسی در تشخیص دقیق تر کمک می کند، بلکه می تواند کوچک ترین توده های سرطانی را در مراحل اولیه در سینه ی زنان جوان تشخیص دهد.

  به گزارش پایگاه اینترنتی healthscont.com استفاده از این روش نوین تصویربرداری به همراه روش های قدیمی تشخیص سرطان سینه، تا 164 درصد تشخیص توده های کوچک را بهبود می بخشد.

  با این روش می توان توده های یک سانتی متری یا کوچک تر را در زنان تشخیص داد.

  به علاوه این روش تشخیصی در زنان جوان قابل استفاده است، به عبارتی سن تشخیص تا 5 سال کمتر می شود.

  دکتر تومی ای کوپلز از بیمارستان ریچارد مموکیال در کلمبیا در مدت سه سال نزدیک به 28 هزار غربالگری سرطان سینه را انجام داد.

  از این تعداد 19 هزار غربالگری با استفاده از سامانه ی ماموگرافی به کمک رایانه انجام شد.

  تشخیص سرطان سینه با این روش جدید تا 16 درصد و تشخیص توده های سرطانی کوچک تر از یک سانتی متر تا 164 درصد بیش تر شد.

  علاوه بر سرطان های کوچک، تشخیص سرطان های مهاجم، 116 درصد و سرطان در مرحله ی اول 72 درصد افزایش داشت.

  توده های سرطانی تهاجمی چنانچه در مراحل اولیه تشخیص داده نشود، به ویژه در زنان جوان کشنده است.

  با این روش می توان حتی زنان جوان را با توده های سفت تر و متراکم پستانی به راحتی ماموگرافی کرد.

  در این زنان سرطان هم سریع تر رشد می کند و هم تشخیص آن در بافت های متراکم سینه سخت تر است.

  منبع : تبیان

  من چه كنم خيال تو منو رها نمي كنه
  اما دلت به وعده هاش يه كم وفا نمي كنه
  من نديدم كسي رو كه مثل تو موندگار باشه
  آدم خودش رو كه تو دل اينجوري جا نمي كنه

  خوشبختی ما در سه جمله است
  تجربه از دیروز، استفاده از امروز، امید به فردا

  ولی ما با سه جمله دیگر زندگی مان را تباه می کنیم
  حسرت دیروز، اتلاف امروز، ترس از فردا
  melina آنلاین نیست.

 2. تاریخ عضویت
  Nov 2008
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  1,598
  تشکر تشکر کرده 
  2,947
  تشکر تشکر شده 
  3,059
  Thanked in
  1,327 پست

  سرطان سینه با پوشیدن لباس ‌‌های تنگ!

  #12 02-08-2018, 03:56 PM
  اگرچه بسیاری از محققان و دانشمندان همچنان در تلاش هستند تا به یافته‌ های جدیدی درباره عوامل تاثیرگذار در افزایش احتمال ابتلا به سرطان سینه در بین زنان دست یابند، اما گروهی از کارشناسان از چند دهه گذشته سبک خاص طراحی لباس های زنانه را به عنوان یکی از عوامل مهم در ابتلا به سرطان سینه معرفی کرده‌ اند.

  بررسی های انجام شده حاکی از آن است که پوشیدن لباس‌ های خیلی تنگ در بلند مدت احتمال گسترش تومورهای سرطانی را در بافت سینه افزایش خواهد داد.

  این نوع لباس‌ ها مانع از خروج ترشحات لنف شده و افزایش مواد سمی در بافت سینه زمینه مناسبی را برای ابتلا به سرطان سینه به وجود خواهد آورد. اما از آن جایی که هنوز شواهد کافی در تایید این نظریه ارائه نشده است نمی ‌توان به این نتیجه رسید که ارتباط مستقیمی بین پوشیدن لباس ‌های تنگ و ابتلا به سرطان سینه وجود داشته باشد و به همین دلیل نباید آن را به عنوان عامل مهمی در افزایش احتمال ابتلا به این بیماری در نظر گرفت.

  مخالفان این نظریه‌ بر این باور هستند که عوامل تاثیرگذار بر افزایش خطر ابتلا به این بیماری معمولا عواملی هستند که میزان ترشح هورمون‌ های داخلی بدن را تحت ‌تاثیر خود قرار می ‌دهند.

  سن هر فرد و همچنین سن آن فرد در هنگام تولد نخستین فرزندش می‌ تواند میزان ترشح هورمون‌ های داخلی بدن را تغییر دهد.

  بر این اساس احتمال ابتلا به سرطان سینه در بین زنانی که فرزندی نداشته ‌اند و یا این که بعد از سن 30سالگی نخستین فرزندشان متولد شده باشد به مراتب بیشتر خواهد بود.

  اگرچه شیر دادن به فرزندان و همچنین انجام فعالیت های ورزشی از جمله عوامل بازدارنده ابتلا به این بیماری است اما باید توجه داشت که وجود موارد ابتلا به این سرطان در میان اقوام نزدیک بیش از هر عامل دیگری تاثیرگذار خواهد بود.

  به نظر می ‌رسد که شکل‌ گیری این باور غلط بیش از هر چیز ناشی از ترس از ابتلا به سرطان سینه در بین جوامع غیر شهری است که عادات زندگی شهری و شهرنشینی را به عنوان عامل مهمی در گسترش و شیوع بیماری ‌های مختلف در نظر می‌ گیرند. اگرچه پذیرفتن این که تجمع مایعات لنفی در بافت سینه سبب شکل ‌گیری تومورهای سرطانی می‌ شود درست و منطقی به نظر می ‌رسد اما حقیقت این است که مسیر حرکت این مواد به طرف غددی است که در قسمت زیر بازوها و در محل اتصال دست‌ ها به تنه قرار گرفته ‌اند.

  افرادی که این باور غلط را پذیرفته‌ اند در تلاش هستند این‌ طور وانمود کنند که عوامل زمینه ‌ساز ابتلا به سرطان سینه عواملی خارجی و قابل کنترل هستند و این در حالی است که این باور ناشی از عدم شناخت آن ها نسبت به دیگر عوامل زمینه‌ساز ابتلا به این بیماری است. نتایج به دست آمده از بررسی‌ های انجام شده در این زمینه نشان داده است که عوامل هورمونی و ژنتیکی در مقایسه با عوامل خارجی نظیر قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی مختلف نظیر آفت‌کش‌ها و اسپری‌ های خوشبوکننده از تاثیر بیشتری در افزایش احتمال ابتلا به این بیماری برخوردار هستند.

  بنابراین لازم است تحقیقات و مطالعات بیشتری در این زمینه انجام شود تا بتوان عوامل تاثیرگذار در ابتلا به این بیماری را شناسایی کرده و با توجه به آن ها تغییراتی در سبک زندگی به وجود آورد.

  جام جم

  من چه كنم خيال تو منو رها نمي كنه
  اما دلت به وعده هاش يه كم وفا نمي كنه
  من نديدم كسي رو كه مثل تو موندگار باشه
  آدم خودش رو كه تو دل اينجوري جا نمي كنه

  خوشبختی ما در سه جمله است
  تجربه از دیروز، استفاده از امروز، امید به فردا

  ولی ما با سه جمله دیگر زندگی مان را تباه می کنیم
  حسرت دیروز، اتلاف امروز، ترس از فردا
  melina آنلاین نیست.

 3. تاریخ عضویت
  Nov 2008
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  1,598
  تشکر تشکر کرده 
  2,947
  تشکر تشکر شده 
  3,059
  Thanked in
  1,327 پست

  بازسازي سينه بعد از سرطان

  #13 03-07-2018, 04:03 PM
  خوشبختانه در حال حاضر به دليل آشنايي خانم ها با سرطان پستان و علايم آن، و همچنين انجام چکاپ ساليانه، بسياري از موارد اين بيماري در مراحل اوليه کشف شده و در اغلب موارد، بدون برداشتن سينه قابل درمان است و اين مساله باعث شده که کيفيت زندگي در اين بيماران افزايش يافته و بيماران تا مدت طولاني پس از درمان بتوانند از زندگي شاد و بدون نقص عضو لذت ببرند، اما در تعدادي از بيماران هم به دليل تأخير در تشخيص يا درمان، سلول‌هاي سرطاني قسمت زيادي از سينه را درگير مي کند، لذا امکان نگه داشتن سينه وجود ندارد و تنها راه قطعي درمان، برداشتن کامل سينه است. در چنين مواردي بايد به فکر باز‌سازي سينه بود تا بيمار از نقص عضو ايجاد شده رنج نبرد.

  درباره اين موضوع دکتر نسرين‌السادات علوي، فلوشيب جراحي پستان توضيح مي دهد:

  بهترين زمان باز‌سازي پستان چه موقع است؟

  زمان باز‌سازي به گسترش بيماري و نوع عمل انجام شده براي بيمار و همچنين نياز يا عدم نياز بيمار به انجام درمان‌هاي اضافي مانند راديوتراپي بستگي دارد. مثلا در بيماري که تمام سينه برداشته شده و غدد لنفاوي زير بغل نيز درگير بوده‌اند، پس از عمل نياز به راديوتراپي يا به اصطلاح برق گذاشتن است، لذا ترجيح مي‌دهيم که ابتدا درمان‌ها به‌طور کامل انجام شود و پس از مدتي که اثرات اشعه روي پوست از بين رفت، باز‌سازي را انجام بدهيم.

  براي بازسازي در اين بيماران براي اينکه پوست جاي لازم براي جايگيري پروتز را پيدا کند، ابتدا وسيله‌اي به نام "متسع کننده" را زير پوست و عضله سينه‌اي قرار مي‌دهيم. اين وسيله مثل بادکنکي است که در ابتدا کاملاً خالي است و هر چند روز مقداري سرم نمکي داخل آن تزريق مي‌شود که باعث افزايش حجم آن و در نتيجه اتساع پوست مي‌شود و پوست جاي کافي براي قرارگيري يک پروتز مناسب را پيدا خواهد کرد. سپس متسع‌کننده در طي يک عمل جراحي کوچک خارج شده و پروتز به جاي آن قرار مي‌گيرد.

  در بيماراني که پس از عمل جراحي برداشتن سينه، نياز به راديوتراپي ندارند، مي‌توان هم‌زمان با برداشتن سينه مقداري از پوست را نگه داشت و پروتز را در محل مناسب جاي داد. به اين روش، روش "باز‌سازي هم‌زمان" يا "بلافاصله" مي‌گويند.

  آيا بازسازي فقط با پروتز قابل انجام است؟

  نه، يکي از روش‌هاي خيلي خوبي که براي بازسازي سينه وجود دارد، استفاده از نسج خود بيمار است؛ مثلا استفاده از پوست و چربي شکم (در قسمت پايين ناف)، يا پوست و چربي ناحيه پهلو. در اين روش‌ها، نسج لازم را به ميزان کافي از شکم يا پهلو برداشته و به محل خالي سينه منتقل مي‌کنيم و عروق آن را نيز پيوند مي‌زنيم.

  آيا تمام مراحل در يک جلسه انجام مي‌شود؟

  پس از اينکه نسج سينه توسط پروتز يا نسوج خود بيمار جايگزين شد، يک مرحله سرپايي ديگر براي بازسازي سر سينه لازم است که معمولا پس از گذشت چند هفته انجام مي‌شود و براي ايجاد قسمت رنگي (هاله) سينه از پيوند پوست يا از تاتو (خالکوبي) استفاده مي‌کنيم.

  آيا باز‌سازي سينه در خانم هايي که سال‌ها از عمل جراحي آنها گذشته است، نيز قابل انجام است؟

  بله، بسياري از بيماران در ابتدا که مبتلا به بيماري مي‌شوند، به دليل هراس از بيماري و افسردگي ناشي از آن به بازسازي فکر نمي‌کنند ولي پس از مدتي که سلامتي کامل خود را باز مي‌يابند و احساس مي‌کنند که به زندگي طبيعي بازگشته‌اند به فکر بازسازي مي‌افتند. ما نيز به دليل بهبود روحيه اين بيماران از بازسازي استقبال مي‌کنيم و اين کار کاملا قابل انجام است.

  آيا موردي هست که در بيماران غيرسرطاني، نياز به برداشتن سينه و باز‌سازي آن باشد؟

  بله، خانم هايي که در خانواده آنها ارثي بودن سرطان سينه با انجام آزمايش ژنتيک اثبات شده و به دليل دارا بودن اين خاصيت ژنتيکي، احتمال ابتلا به سرطان سينه در آنها بسيار بالاست، مي‌توانند تحت عمل جراحي برداشتن سينه و باز‌سازي هم‌زمان قرار بگيرند.

  در موارد نادري نيز، هنگام بروز عفونت‌هاي بسيار شديد و غيرقابل درمان در سينه، اگر موفق به کنترل عفونت آزاردهنده نشويم، سينه را برداشته و آن را بازسازي مي‌کنيم.

  کلا توصيه شما به خانم‌ها در مورد باز‌سازي سينه پس از برداشتن آن چيست؟

  ما در ابتدا به خانم هاي عزيز توصيه مي‌کنيم که در صورت بروز مشکل در سينه، خيلي سريع به پزشک مراجعه کنند تا در صورت بدخيم بودن ضايعه، درمان لازم در اسرع وقت شروع شود، در اين صورت ما در 80 درصد موارد مي‌توانيم سينه را نگه داريم و فقط تومور سرطاني با مقداري از نسج اطراف آن را برداريم و با به کار بردن روش‌هاي جراحي زيبايي، نه تنها ظاهر خانم به هم نخواهد خورد، بلکه مي‌تواند زيبايي وي را ارتقا دهد.

  در صورتي که به هر دليلي پزشک، برداشتن سينه را به بيمار پيشنهاد کرد، بيمار بايد قبل از عمل جراحي تمايل خود را به بازسازي به پزشک خود بگويد و با مشورت وي روش مطلوب را انتخاب نمايد تا اقدامات لازم از همان عمل جراحي اول، در نظر گرفته شود.

  تهيه مصاحبه : زهرا نوروزي
  تبیان

  من چه كنم خيال تو منو رها نمي كنه
  اما دلت به وعده هاش يه كم وفا نمي كنه
  من نديدم كسي رو كه مثل تو موندگار باشه
  آدم خودش رو كه تو دل اينجوري جا نمي كنه

  خوشبختی ما در سه جمله است
  تجربه از دیروز، استفاده از امروز، امید به فردا

  ولی ما با سه جمله دیگر زندگی مان را تباه می کنیم
  حسرت دیروز، اتلاف امروز، ترس از فردا
  melina آنلاین نیست.

 4. تاریخ عضویت
  Nov 2008
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  1,598
  تشکر تشکر کرده 
  2,947
  تشکر تشکر شده 
  3,059
  Thanked in
  1,327 پست

  ژنی كه پیشرفت سرطان پستان را بیشتر می‌كند

  #14 03-11-2018, 12:56 AM
  در یك پژوهش جدید، محققان ژن‌های خاصی را شناسایی كردند كه به انتشار سرطان پستان در بدن بیمار كمك می‌كنند.


  به گفته محققان این ژن‌ها ممكن است در گسترش و پیشرفت بیماری در سرتاسر بدن زنی كه مبتلا به سرطان پستان است، نقش قابل توجهی ایفا كند. این پژوهش از سوی دانشمندان انیستیتو ملی سرطان آمریكا صورت گرفته است.

  این دانشمندان با بازبینی مطالعات قبلی دریافتند در نمونه تومورهای موش‌های آزمایشگاهی و انسان‌ها، یك نشانه ژنی خاص وجود دارد كه فرصت تقسیم سلولی را پیش‌بینی می‌كند. نتایج این تحقیق در نشریه تحقیق سرطان منتشر شده است.

  در مطالعه اخیر این نشانه ژنی اولین بار در موش‌های آزمایشگاهی شناسایی شد كه خطر گسترش سرطان پستان را تا 20 برابر افزایش می‌دهد و به این ترتیب سرعت پیشرفت سرطان افزایش پیدا می‌كند.

  سپس محققان همین ارتباط ژنی را در نمونه‌های انسانی پیدا كردند و دریافتند كه ژن مزبور سرعت رشد سرطان پستان را در انسان چهار تا پنج برابر افزایش می‌دهد. بسیاری از كارشناسان معتقدند كه متاستاز (پخش سرطان) در ابتدا نتیجه یك جهش ژنتیكی غیرموروثی در بافت سرطانی است. یافته جدید می‌تواند به پزشكان كمك كند كه درمان‌های جدیدتری را برای معالجه سرطان پستان پیدا كنند.

  مطالعات قبلی در این زمینه روی فاكتورهای وراثتی صورت می‌گرفته‌اند كه این فاكتورها نیز نقش مهمی در پیشرفت سرطان ایفا می‌كند.

  محققان امیدوارند با شناسایی این ژن در آینده بتوانند دریابند كه كدام زنان بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان پستان قرار دارند و برای پیشگیری اقدام كنند.

  ترجمه: مریم یوسفی‌صدیق
  منبع: Cancer research

  من چه كنم خيال تو منو رها نمي كنه
  اما دلت به وعده هاش يه كم وفا نمي كنه
  من نديدم كسي رو كه مثل تو موندگار باشه
  آدم خودش رو كه تو دل اينجوري جا نمي كنه

  خوشبختی ما در سه جمله است
  تجربه از دیروز، استفاده از امروز، امید به فردا

  ولی ما با سه جمله دیگر زندگی مان را تباه می کنیم
  حسرت دیروز، اتلاف امروز، ترس از فردا
  melina آنلاین نیست.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •